Untitled Document
 • Polycom ve Ericsson’dan Güçlü İşbirliği
 •       

   

  Polycom ve Ericsson telekom operatörleri için standartlara dayalı HD görsel iletişim çözümü sunuyor.

  Standartlara dayalı tümleşik iletişimde dünya lideri olan Polycom ve telekom operatörlerinin lider teknoloji ve servis sağlayıcısı Ericsson, Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde operatörlere ekonomik ve birlikte çalışabilir HD VaaS hizmeti ve farklı büyüklükteki şirketlere tümleşik iletişim servisleri sağlayabilen yeni bir çözüm sunacağını duyurdu.
  Servis sağlayıcılar için sunulan yeni görsel iletişim çözümü, Polycom RealPresence video ve ses noktaları (video and voice endpoint) ve evrensel video işbirliği için en kapsamlı yazılım altyapısına sahip RealPresence™ Platform’un yanı sıra Ericsson’un kapsamlı video özellikli IP Multimedia Subsystem (IMS) olanağını geliştirecek.
  Ericsson’un IMS sistemi, LTE üzerinden Ses (VoLTE), Rich Communication Suite (RCS) ve sabit şebeke modernizasyonunda kullanılan IMS çekirdeğini Görsel İletişim Çözümü’nde de kullanarak operatörlere önemli bir sinerji sağlar. Yeni Ericsson Media Resource Sistemi, operatörlerin tüm dünyada güvenli, yüksek kalite HD video ve tam bant stereo sesli konferans yapabilmelerini sağlayacak. Ericsson mobil medya ağ geçitleri, Media Resource Sistem özelliklerini dahil edebilecek şekilde geliştirilebilir, böylece operatörler için operasyonel kazançlar güvence altına alınır. Buna ek olarak, Polycom RealPresence Platform’un eşsiz açık standartlardaki yaklaşımı, yüzlerce tümleşik iletişim, işletme ve sosyal ağ uygulamaları ve işletmeler genelinde tümleşik iletişim ile birlikte çalışılabilirlik sağlar.
  Buluta dayalı bu çözüm, operatörlerin operasyonlarına yüksek güvenirlik ve ölçeklenebilirlikle, cihazlar üzerinden yeni, güçlü VaaS olanaklarıyla girmelerini ya da genişletmelerini sağlayacak. Aynı zamanda Ericsson’un tümleşik iletişim çözümü, Ericsson Business Communication Suite’i içererek, operatörlerin yeni pazarlara girmesini, abone başına gelirlerini artırmasını ve etkili olarak rekabet etmesini sağlayacak. KOBİ’ler ve işletmeler, mobil olanlar için akıllı telefonlar ve tabletlere, iş yerinde olanlar için laptop’lara, PC’lere, konferans salonlarına ve her türlü ortama ulaşabilen, güvenli, QoS özellikli HD video ve konferans servislerine uygun fiyatlarla erişim sağlayabilecekler.
  Polycom Global Bulut ve Servis Sağlayıcı Çözümleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gary Testa, “Bugünkü lasnmanımızla vizyonumuz olan video işbirliğinin her yerde var olmasına bir adım daha yaklaştık. Polycom olarak, Ocak ayında duyurduğumuz bulut stratejimizin ardından, Ericsson gibi bir IMS lideri ile standartlara dayanan, birlikte çalışılabilir çözümler sunmak için servis sağlayıcılarının müşterilerine cazip ve uygun maliyetli VaaS çözümleri sağlayabileceği bir işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde ortak çözümümüzü sergiliyoruz. Böylece servis sağlayıcıları, teknolojinin nasıl işletmelerini geliştirdiğini, yeni müşteriler kazandırdığını, yeni gelir kaynakları oluşturduğunu ve bulut üzerinden müşterilerinin görsel olarak yüksek kalitede bağlanmalarını sağladığını daha net görebilirler” dedi.
  Ericsson Başkan Yardımcısı ve Core ve IMS Başkanı Magnus Furustam konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Polycom ile geçen sene işbirliğimizi duyurduğumuzdan bu yana birlikte çalışmalar yaptık. Şimdi ise işletme kullanıcıları için ortak video konferans çözümümüzü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. IMS ve mobil ağ pazarındaki liderliğimizle, HD görsel ve işitsel iletişim ağları sağlamada iyi bir yol izliyoruz. Operatörlere sunduğumuz değerlerle beraber, çözümümüzün ofis kullanıcıları ve sektör tarafından ilgi ile karşılanacağına inanıyoruz”.
  Yeni ortaklık çözümünün müşteri denemeleri 2012 yılının ortalarında başlayacak, yıl sonunda ise herkes tarafından erişilebilir olacak.
  Ayrıca Ericsson ve Polycom, Mobil Dünya Kongresi’nde, bu senenin lider operatörlerin ve ekipman sağlayıcılarıyla birlikte HD video konferans gösterimine katılıyor. Gösterim için, mevcut endüstri standartlarına dayalı ortak beceriler, HD video konferans servisleri için açık bir çözüm sağlamak adına seçilmiştir. Kesintisiz HD video konferans görüşmeleri Barselona’daki MWC’nin Telefonica’s standında, Fransa’daki Orange, İtalya’daki Telecom Italia ve Almanya’daki Deutsche Telekom alanlarında gerçekleştirilecektir